Kit Diody LED reagują na dźwięk CD4017 DiY

Dostępność: 0
Cena: 13,00 zł 13.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Kit  oparty na układzie CD 4017 - Diody LED reagują na dźwięk

Złożony zestaw, steruje za pomocą "słyszanych" dźwięków rzędem diod LED. W zależności od natężenia oraz głośności dźwięku zmienia się intensywność oraz ilość świecących się diod. Wbudowany mikrofon wykryje dźwięki z otoczenia, ale można również podpiąć moduł pod inne źródło audio.

Zestaw jest idealny do nauki lutowania i pierwszych "zabaw" z elektroniką. Montaż układu jest bardzo intuicyjny i daje świetną frajdę.

Oparty jest na układzie CD4017, który steruje 10-cioma diodami LED. Emitowane światło jest adekwatne do natężenia dźwięku. Im intensywność dźwięku jest większa, tym jest większa prędkość (płynącego) światła. Dioda D11 mruga raz na każdy cykl, który może wyświetlać funkcję wizualnie.

Napięcie robocze: 4-12V DC, im jest wyższe, tym jaśniej świecą diody.

Uwaga !!!

Jest to zestaw do samodzielnego montażu - polutowania, składający się z płytki drukowanej, oraz kompletu elementów elektronicznych podzespołów, dlatego prawidłowe działanie urządzenia uzależnione jest wyłącznie od umiejętności osoby montującej i jego doświadczenia.

W przypadku gdy urządzenie nie działa itp. nie ma możliwości zwrotu lub wymiany lutowanych elementów.

Istnieje tylko możliwość odpłatnej naprawy - jednak w przypadku niektórych tańszych zestawów do montażu koszt serwisu może przekraczać wartość zestawu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl